יום חמישי, 5 בנובמבר 2015

הילד רוצה וואטצ'אפ - מה עושים?

ילדים מאמצים טכנולוגיות במהירות ושולטים בהן ברמה גבוהה. לילדים יש גם נטייה להשתמש בסלולרי באופן כבד  מאוד. אפלקצית ה WHATSAPP הפופולרית מהווה מוקד משיכה ומערכת התקשורת העיקרית של הילדים בימים אלו. בנוסף אליה ישנן אפליקציות תקשורת נוספות על הסלולר כגון פיסבוק, אינסטגרם, טוויטר ואחרות. הילדים הם משתמשים מאוד כבדים בסלולרי והשימוש שלהם יכול להגיע לכמה שעות ביום.
כדי להשתמש באפליקציות הללו הסלולרי צריך להיות מחובר לרשת הנתונים על ידי שימוש ברשת 3G-דור שלישי, 4G-דור רביעי או WIFI. חיבוריות כזו גורמת לשידור לפרקים (כל כמה שניות) מהמכשיר הסלולרי. שידור זה יכול להתבצע גם 40 שניות מתוך כל דקה ואפילו יותר (ראו סרטון)

בעוד לאפלקציות אחרות כגון פיסבוק, אינסטגרם, טווטר ואחרות, נכון להרגע לWHATSAPP אין גירסה למחשב ולכן מי שרוצה להשתמש בה חייב להשתמש דרך סלולרי או טאבלט אלחוטי.
משום כך ילדים רבים שהם רגישים לקרינה או כאלה שלא מעוניינים להhחשף לקרינה מוצאים את עצמם מנותקים חברתית מהנעשה בבית הספר ובחברת הילדים.
לשם כך כתבתי בעבר מדריך להתקנה של WHATSAPP על מחשב וכעת ברצוני להביא אפשרות נוספת, ניתן להריץ WHATS UP על טאבלט פשוט ואת הטאבלט לחבר לרשת חוטית.
ניתן לרכוש טאבלט פשוט ולחברו להתקן רשת חיצוני זול שאפשר לרכוש בEBAY ואז לחברו לרשת הקווית בבית.
כך המשתמש לא יחשף לקרינה אלחוטית-סלולרית אלא "רק" לשדות המגנטים והחשמליים בתדר נמוך מהטאבלט עצמו. גם את החשיפה הזו ניתן לצמצם על ידי חיבור בנוסף של מקלדת ועכבר לטאבלט. 
הקישורים הבאים מובאים כדוגמא ולא כהמלצת קנייה:
  1. טאבלטים מבוססי אנדרויד בזאפ 
  2. כרטיס רשת מיקרו יו-אס-בי 
  3. מפצל מיקרו יו-אס-בי
  4. ממיר מיקרו יו-אס-בי ליו-אס-בי


WHATAPP- ההתקנה

1. להפעיל את מערכת ההפעלה בפעם הראשונה ולהגדיר את כל מה שמבקשים כולל את חשבון GMAIL -GOOGLE .
2 אם כבר יש לכם סלולרי ANDROID אז אפשרי שיתבצע סנכרון ועל המערכת הממחושבת יותקנו כל התוכנות שמותקנות על הסלולרי שלכם. לעת ובזהירות. בסוף התהליך יהיה לכם העתק של הסלולרי שלכם, כולל וואטצאפ, רק על המחשב.
3. להיכנס לגוגל PLAY במערכת החדשה
4. להוריד WHATSAPP ולהתקין (יחסית פשוט)
5. בתהליך ההגדרה של ה WHATSAPP תדרשו להכניס מספר טלפון. אליו ישלח SMS עם קוד של האפלקציה. יש לפתוח את הSMS ולהעתיק את קוד הפעלה לאפליקציה.
6. זהו, האפליקציה תיבא אוטומטית את כל חבירכם מה GMAIL. ניתן גם להוסיף חברים חדשים לגימייל והם יוספו לאפליקציה כל עוד יש להם מספר טלפון.
7. לוקחים אויר, עושים את הפעולות הללו על הטאבלט ומשתחררים מהסמרטפון המקרין.
שימו לב שכל הודעת WHATSAPP בסלולרי מקרינה על כל המשתמשים בשיחה.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה