יום שלישי, 2 בפברואר 2016

פרסום בעיתונות בישראל - מחקר ישראלי חדש - הסלולרי פוגע בזרעונים ובפוריות

לפי הנתונים שפורסמו ברשת (עדיין לא ראיתי ולא קראתי את המחקר או תקציר המחקר) דיבור בסלולרי למשך יותר משעה ביום ודיבור במכשיר בזמן שהוא מחובר למטען, מכפילים את הסבירות לירידה בריכוז הזרע הגברי. 
כמו כן פורסם כי גם אצל גברים שנשאו את המכשיר במרחק של פחות מ50 מהמפשעה, ירד ריכוז הזרע. 

לפי הפרסום בYNET המחקר הוא מחקר שאלונים שבוצע על כ 106 גברים שעברו הערכה ביחידה לפריון והפריה חוץ גופית בין 2011 ל 2012. המשתתפים מילאו שאלונים מפורטים הכוללים נתונים שונים, בין השאר שאלות על אופן השימוש בסלולרי, ביחוד זמן השימוש היומי, אופן השימוש במכשיר, היכן נושאים את המכשיר, האם מבוצעות שיחות באיזורים עם קליטה קשה והאם מבצעים שיחות בזמן טעינת המכשיר. 

לפי הפרסומים התוצאות מראות קשרים סיבתיים מובהקים (כך ב YNET) בין דיבור בסלולרי מעל שעה ביום, ודיבור במכשיר בזמן טעינה הגורמים להכפלה של הסבירות לירידה בריכוז בזרע (מ 33.3% ל 66.7%). 
ב47.1% מהגברים שנשאו את הסלולרי 50 ס"מ מהמפשעה נמצא ריכוז זרע לא תקין, בהשווה ל11.1% בכלל אוכלוסית הגברים. 

קישורים לפרסומים:
הסלולרי משדר גם בהמתנה
זכרו כי הסלולרי החכם פולט קרינה גם כאשר לא משתמשים בו(בהתאם לסוג מערכת ההפעלה והגדרות המכשיר), כלומר גם כאשר במצב המתנה. אם המכשיר נמצא בכיס או בצמוד לגוף תהיה חשיפה גדולה של חלק מהגוף לקרינה זו. לכן מומלץ לא לשאת את הסלולרי על הגוף ולצמצם את הזמן בו הוא משדר על יד כיבוי תקשורת הנתונים 3G\4G, כיבוי ה WIFI והבלוטופ.
בונוס - כיבוי התקני התקשורת תביא גם לחסכון אדיר בזמן סוללה בנוסף לצמצום הסיכון הבריאותי.

בסרטון - קרינה ממכשיר אייפון בזמן המתנה.

כיבוי תקשורת נתונים במכשיר אייפון

כיבוי תקשורת נתונים במכשיר אנדרויד

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה