יום שבת, 2 באפריל 2016

עוד תלונות על פריחות, כאבים וגירודים בלבישת שעונים חכמים בארה"ב

החברה המייצרת את השעון המדובר ביצע קריאת תיקון על הדור הקודם של השעונים שלה וטענה כי בדור החדש היא הסירה ניקל וחומרים נוספים שחשודים בגרמת הגירוי, הפריחות והכאבים. 
מה שכנראה לא נבדק הוא פליטת הקרינה מהשעונים הללו, לרובם יכולת בלוטות' , או תקשורת אלחוטית אחרת מבוסס קרינת רדיו. למה לא נבדק? התעשיה לא חושבת שקרינת שידור יכולה להיות בעל השלחות בריאותיות. לדעתי כל עוד הציוד הזה ישדר, הוא יסכן.
מעיין עם עוד כמה שנים נראה את המשתמשים של השעונים הללו, גם אלו שלא פיתחו פריחה בשלב הראשוני, מפתחים סרטנים ומחלות נוספות צמוד למקום שהם סמו את השעון.

2 comments:

 1. אף אחד לא מקשר את התופעות האלה לקרינה. היום אישה שפגשתי במקרה שאלה אותי, אחרי ששמעה את הסיפור שלי "ואת בטוחה, שזה בא מציוד אלחוטי? אבל כל הארץ מלא מזה." כאילו זו הוכחה לזה, שמה שספרתי לה, לא יכול להיות. אפילו הקרדיולוג שלי שהשתיל את קוצב הלב שלי, אמר "אבל זה לא יכול להיות, כי יש כל כך הרבה אנשים שמשתמשים בטכנולוגיה הזו." האם זו ארגומנט מאיש "חכם"?

  השבמחק
  תשובות
  1. אנשים לא רוצים לקשר את כאבי הראש ושאר התופעות לסלולרי האהוב שלהם.
   לאלו שאומרים "אבל כל הארץ מלא מזה" יש לענות כי כאשר אתה משתמש בציוד אלחוטי או שיש ציוד אלחוטי לידך החשיפה היא פי כמה מאשר אם באותו מקום הייתה מודד ללא שימוש.
   לאלה שאומרים "יש כל כך הרבה אנשים שמשתמשים בטכנולוגיה הזו" צריך לענות, "אנשים לא מזהים את הגורם כי אין מודעות ואין רצון לזהות, כול מי שלא מרגיש לא יוכל להבין זאת, ומי שמרגיש לא מבין ממה זה נגרם ולא מקשר"

   מחק