יום שישי, 30 בדצמבר 2016

האם הסלולרי לא פוגע בזרע? - כתבת הרגעה בWALLA TECH


א. לא נראה שמדובר במחקר , אלא במאמר שפורסם בעיתונות הכללית. בתחילה באתר https://theconversation.com/why-you-cant-fry-eggs-or-testicles-with-a-cellphone-70636 , לאחר מכן בDAILY MAIL ולאחר מכן תוקצר לעברית בוואלה TEHC.
ב. התוכנן נשמע כמו חזרה על הנחת היסוג השגויה שאם לקרינת רדיו אין מספיק אנרגיה להוציא אלקטרון מסביב לאטום אז היא לא מסוגלת לשום נזק. כמובן שזו פשטנות יתר, זה לא אמור שאין מנגנונים ביולוגים אחרים הגורמים לנזקים.
ג. מחקרים אחרים כן מראים על נזקים לזרע בחשיפה לקרינה רדיו. הפגיעה היא אכן זמנית כי הזרע מתחלף כל הזמן אצל רוב האנשים. אבל המשמעות היא שיש השפעה ביולוגית לקרינה ואם זה קורא לתאי זרע זה יכול לקרות גם לתאים אחרים.
מחקרים :

ד. לגבי "מרגישים לעתים בעת שיחה או שימוש ממושך בסמארטפון? החום הזה נוצר כתוצאה מתגובות כימיות בתוך סוללת המכשיר, ואין לו שום קשר לאנרגיה שנפלטת ממנו." - אם אתם מרגישים את החום גם כאשר הסלולרי לא צמוד לגוף, למשל בעת שיחה תוך כדי שימוש ברמקול, המקור של החום הוא לא הפעולה החשמלית של הסלולרי או הכימית של הסוללה אלא השפעה ביולוגית של הקרינה על הגוף (הרחבת כלי דם על העור).

צמצמו שימוש בסלולרי ובאלחוטי לפני שהשימוש יצמצם אתכם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה