יום שלישי, 16 באוגוסט 2016

כתבה בידיעות אחרונות - הלו כיתה א' - סלולרי לכל ילד


הכתבה פורסמה ב 16/08/2016, לקראת פתיחת שנת הלימודים החדשה.
בכתבה מתוארת תופעה בה ילדים בכיתה א' מקבלים סלולרי חכם חדש, כחלק מהציוד שההורים חושבים שנכון שיהיה להם בכיתה א'. בכתבה מוביאים דעות לכאן ולכן , של הורים ואחרים.
התופעה מחרידה אותי ומרגיזה בכמה מישורים. הן המישור החברתי, הן ההורית והן הבריאותי.
זוהי תופעה שמדגישה את ההליכה של החברה שלנו אחרי חזיות תעתועים של קדמה מדומה. בה כל אחד זמין, נגיד, מחובר ומוגדר 24X7. בה מי שאין לו את הכי יקר והכי חדש פשוט לא נחשב, שלא לדבר על אלא שאין להם בכלל. מציעות בה חום וקרבה אנושית מוחלפים בציוץ ובלייק.
מבחינה הורית אני רואה ההורים אשר מחליפים נוכחות אמיתית פיזית בחיהם של ילדיהם בנוכחות וירטואלית-סלולרית. בה ההורים מבצעים בקרה על ילדיהם וחושבים שזו מעורבות בריאה. מציעותבה אפילו ילדים בני 7 מכורים לסלולריי, בדיוק כמו הוריהם.
מבחינה בריאותית, הילדים הללו שנחשפים לקרינה מהסלולרי (וסלולרי חכם משדר רוב הזמן) הם שפני הנסיונות של המדע בדרך לקביעה כי הסלולרי מזיק לבריאות. כבר עכשיו יש המון חומר מדעי בנושא שמצביע על הסכנה ועל התחלואה ההולכת וגדלה ומזעזע אותי שהורים עדיין נותנים לילדים שלהם סלולרי ואפילו קונים להם אותו בגיל כל כך נמוך. מעניין כמה מהם היו עושים זאת עם המידע הקיים על הסכנות הבריאותיות היה מגיע לאוזניהם מבעד לכל הכחשת הנזקים והדיסאנפורמציה המרגיעה.
  
http://www.yediot.co.il/articles/0,7340,L-4841905,00.html

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה