יום שלישי, 30 בינואר 2018

דיווחים בתקשורת הישראלית על הצהרות האגודה למלחמה בסרטן ומשרד הבריאות כי הסלולרי לא מסרטן

בעקובות מסיבת העיתונאים שערכו אתמול, בה הציגו משרד הבריאות והאגודה למלחמה בסרטן את נתוני התחלואה בסרטן בישראל משנת 2014, ובה קשרו לכאורה בין יציבות במספר מקרי הסרטן החדשים לבין אי מסוכנותו של המכשיר הסלולרי, רועשת הרשת וכלי התקשורת ממשיכים לדווח ולהדהד את הסיפור. 

ובכן, כבר אתמול כתבנו ביקורת על ההצהרה. בראש ובראשונה לא ניתן להכליל בין סוגי הסרטן. בהקשר של שימוש בסלולרי יש לבדוק סוגי סרטן ספציפים ולא את כל גידולי המוח. הסרטנים שהסלולרי חשוד בגרימתם הם: גליומה, אקוסטיקנארומה, בלוטת הרוק ובלוטת התריס.  כמו כן ניתחנו את נתוני רשם הסרטן על גידולי מוח שזמינים באתרו (עד 2013 לא כולל 2104) והסברנו שמאז הצגת המכשיר הסלולרי ותחילת השימוש יש דווקא עלייה במספר מקרי הסרטן החדשים. העלייה ברורה ברוב הקבוצות (זכר, נקבה, יהודים ערבים) בין השנים 1988-1993.
קישור לפוסט בנושא - http://norad4uh.blogspot.com/2018/01/blog-post_29.html

בערב של אתמול הצטרפה גם פרופ' סיגל סדצקי והסבירה כי אין לקשור בין יציבות במספר מקרי סרטן המוח החדשים בישראל להיות הסלולר לא מסרטן.  עוד היא אמרה כי יש אינדיקציות מדעיות שהסלולרי הוא מסרטן אפשרי בבני אדם. 


להלן כותבות נוספות בעיתונות בדיווח על מסיבת העיתונאים:
http://www.israelhayom.co.il/article/531427
2 comments:

  1. מעניין, כי מה שהבוקר פורסם ברדיו ירושלים, היה בדיוק חד משמעית ש"הקרינה מהסלולר לא מזיקה. נקודה ואפשר להירגע." כך אמר ד"ר חגי לוין מאוניברסיטה העברית לאבי רצון בתכנית "רצון חופשי". זה מאוד מוזר, שהתקשורת ממש קופצת לדברים כאלה, ש"אין סכנה" ובכלל גם אם זה לא נכון, לסכם כך. יש למשהו אינטרסים, שהציבור נרגע. וימשיך לטלפן.

    השבמחק
  2. אפשרי שד"ר חגי לווין לא מכיר ולא מבין את מנגנוני הנזק של הקרינה הבלתי מייננת וממהר לקבל ולחבק מסכנות שגויות של גופים חסרי אחריות.

    השבמחק