יום ראשון, 13 בדצמבר 2015

מוני חשמל אלחוטיים ומקרינים - למה אני מתרגש מזה בכלל?

בשבוע שעבר(דצמבר 2015) התגלו מוני חשמל אלחוטיים ומקרינים בתל אביב.
בסרטון למטה ניתן לראות את השידור של המונה, המשדר פולסים רבים במשך 5 שניות ואז נח ל3 שניות וכן הלאה והלאה 24 שעות ביממה, כל השנה.
מי שיש לו בבית טלפון אלחוטי, רואטר אלחוטי וייפיי, או מי מכם משמתמש כבד בסלולרי לא יבין כנראה על מה כל ההתרגשות שלי, הרי מדובר בעוד מקור קרינה שיהיה בבית.
גם מי מכם שקונה את הPR של חברות המונים וחברת החשמל בדבר שהמונים ירוקים ובכך שיסיעו לניהול משק החשמל ולחסכון בחשמל (כאשר להערכתי 95% מהציבור בכלל לא ידע לגשת או להשתמש במידע מהמונים), לא יבין למה אני יוצא נגד העניין.
ובכן העניין שהמונים הללו נפרסים בכפיה, ללא דיון ציבורי ותוך כדי פגיעה בציבור של אנשים שכבר עכשיו סובלים מחשיפה לקרינה בלתי מייננת.
המונה יותקן בבתים בכפייה. אתם לא תוכלו להוציא אותו מהבית, או מסביבת הבית, גם אם תרצו בכך. גם אם מתי שהוא בעתיד תחשבו שכדאי להיות זהירים ולאחר הוצאת הציוד האלחוטי בבית תרצו גם להחליף אותו. גם אם הוא מותקן על הקיר של חדר השינה שלכם או של הילד ואתם לא רוצים לקחת סיכון. גם אם תרגישו שהוא מזיק לכם בריאותית, לא תוכלו להוציא אותו. המונה הוא של חברת חשמל והוא מותקן בתוך או בצמוד לביתכם, או יכול להיות אפילו אצל השכן ואתם לא תוכלו להסירו.
גם אם אתם כבר נפגעתם ממנו, לא תוכלו להסירו.
גם אם אתם רגישים לקרינה, אם אין לכם בבית ציוד אלחוטי ואתם מנסים כל הזמן לצמצם חשיפה לקרינה בלתי מייננת. גם אם כל חשיפה לקרינת רדיו גורמת לכם לכאבים והופעת תסמינים, גם אז לא תוכלו להסירו.
חברת החשמל מתקינה את המונים הללו, הצורכים עוד חשמל, המשדרים אלפי שידורי רדיו כל היממה, מעלים את קרינת הרקע ומעלים את החשיפה של כל אחד מאיתנו לקרינת רדיו שהיא מסרטן אפשרי בבני אדם. מבחינת חברת החשמל מדובר בחיסכון בכסף בקריאת המונה. עלויות ההתקנה והמונים יגולגלו כמובן על הציבור. לציבור המונים נמכרים כ"ירוקים", ואת המידע שיאספו על הצריכה שלכם אפשר שימכרו לגוף שלישי. 

וגם אם אצלכם בבית לא יהיה מונה אלחוטי. מה יקרה כשתרצו לעבור דירה?
מה יקרה כשתרצו ללכת על המדרכה ברחוב שבו המונים מותקנים בקצה המגרשים בתוך ארון מונים של חברת החשמל, וכל כמה מטרים של הליכה אתם חשים כאבים חזקים בראש, הפרעות בקצב הלב ועוד תסמינים של רגישות לקרינה?
על מונים אלחוטיים - http://www.norad4u.co.il/knowledge-h/smart-meters-h


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה