יום שני, 7 בדצמבר 2015

16 מדענים פרסמו מסמך הגדרה לאבחון, טיפול ושיקום רגישות לקרינה והשפעות של קרינה

קבוצת מחקר אירופאית, של כ 16 מדענים בתחום, פרסמה מאמר הגדרה לאבחון, טיפול ושיקום רגישות לקרינה והשפעות של קרינה. במסמך הם נותנים רקע אקדמי לנושא הרגישות לקרינה והשפעות הקרינה הבלתי מייננת לסוגיה תוך כדי שהם מציעים דרכים לאבחון, טיפול ושיקום. 
החוקרים מצביעים על עלייה בבעיות ביראותיות שונות וקושרים אותם מחקרית לחשיפה לקרינה ולכימיקלים. הם קוראים לקחת בחשבון את החשיפה ההולכת וגדלה לקרינה בלתי מייננת. החוקרים מבקרים את הגישה התרמית (גישה הסוברת חשיפה לקרינה בלתי מייננת בטוחה כל עוד אינה מחממת את הרקמה) זאת בעוד הם מפרטים את הראיות המדעיות התומכות בקשר בין חשיפה לרמות נמוכות של קרינה בלתי מייננת למחלות כגון סרטן, אלצהימר, בעיות פוריות אצל גברים ועוד.
החוקרים מציינים את ההכרה הזוחלת ברגישות לקרינה בעולם המדעי וממליצים לנהוג ברגישות לקרינה בדומה למחלות מרובות מערכות-כרניות המובילות לנכות תפקודית, ועדיין להגדיר כי הסיבה למחלה היא הסביבה (זה לא האדם חולה אלא הסביבה. בסביבה בריאה האדם אינו סובל מתסמינים).  
לדעת הכותבים האבחון צריך להתבסס על תיעוד רפואי מלא כולל את התסמינים מהם סובל האדם. לאחר מכן יש לבצע הערכת חשיפה ולנסות להבין לאיזה מקורות קרינה חשוף האדם בביתו ובסביבת העבודה שלו. דרך הטיפול המרכזית צריכה לדעתם (ולדעתי) להיות סביב מניעת וצמצום החשיפה, זאת על ידי הוצאת כל מקורות הקרינה בבית ובעבודה. צמצום החשיפה צריך להעשות גם בסביבה הציבורית, במקום העבודה, בבתי הספר, בתי חולים, ספריות וזאת כדי לאפשר לחולה המשך שדרת חיים תקינה. לדעת הכותבים, אם צמצום החשיפה יעשה באופן מספק ויעיל לגוף תהיה היכולת להתאושש והתסמים של הרגישות לקרינה יצתמצמו ויפחתו.
בנוסף לכך יש להוריד מתחים סביבתיים (זיהומים והפרעות) על הגוף ובכך לאפשר לו להתאושש.
הכותבים מוסיפים על הקשר בין חשיפה לקרינה ולבין דחק חימצוני וממליצים לטפל בנושא זה בגישה של צמצום החמצון.

הכותבים הוציא מסמך הצהרה 
"2015, Brussels International Scientific Declaration on Electromagnetic Hypersensitivity and Multiple Chemical Sensitivity "
ולאחר מכן פרסום:

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה