יום שבת, 20 באוקטובר 2018

פסיקת בית המשפט בחיפה בנושא האנטנות בגבעת גולדה

אנטנות סלולריות רבות הותקנו על תורן גבוהה בחורשה מול דניה, גבעת גולדה בכרמל בחיפה לפני כשנתיים. התושבים החלו במחאה אל מול מה שנראה כעובדה גמורה. בין השאר פעלו בצורה משפטית מול חברות הסלולרי, העיריה וועדת הבנייה. בראש המחאה עומדת הגברת איריס בנדר.
את התביעה ניהל עו"ד ליאור כץ. במסגרת טען עורך הדין כי האנטנות אינן חוקיות משום שהטכנולוגיה בה הן עובדות אינה נכללת בתמ"א 36א (האנטנות הן לדור 3 ו4 בעוד התמ"א היא רק עד דור 2) ולכן היתר הבנייה שלהן דינו להתבטל.  טענתו השנייה של עו"ד כץ הייתה כי גם אם ניתן היה להכיל את תמ"א 36א על טכנולוגיות שידור חדשות,  האתר (תורן בין 42 מטר, עם מרחקי בטחון מעל 12 מטר) הוא מסוג אתר גדול מימדים שאינו ניתן לפריסה בשטח עירוני.
טענת המשיבים הייתה כי יש ליחס את תמ"א 36א גם לאנטנות מתקדמות יותר מאלו המפורטות בה. כמו כן טענו המשיבים כי האתר נמצא בדרך ולכן ניתן להקימו גם עם הוא מעל 12 מטר גובה. 

השבוע ניתן פסק דין ראשוני בנושא על ידי כבוד השופטת ברכה בר זיו, אשר קיבלה את טענות העותרים ודחתה את טענות המשיבים. כרגע נמנע השופטת להוציא צו פירוק לאנטנה משום שתביעה נוספת בעניין מתבררת בנושא בבית המשפט העליון.

אני מאוד מקווה שפסק הדין יהפוך לתקדימי ומהותי. אם אכן זה יקרה יהיו לו משמעויות רחבות מאוד. 
אני מאוד מקווה שהאתר הנ"ל יפורק. אני מאוד מקווה שלא יוקמו תחתיו אתרים קטנים יותר בתוך שכונות המגורים הצמודות (כבר יש שם כמה וכמה כאלה).

ברכות לעורך הדין ליאור כץ ולמובילת המאבק איריס בנדר.
קישור לכתבה - https://haipo.co.il/item/108082

בתמונה האתר מתוך חי-פה

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה