יום שלישי, 12 באפריל 2016

סכנת קרינה - דיון באולפן "העולם הבוקר"

הדיון נערך לקראת שידור הסרט על קרינה ורגישות לקרינה בדוקו 2 היום בערב, בשעה 21:00 בערוץ 2.
בדיון משתתפים פרופ' איתן פרידמן וצביקה כספי. 

מחקרים על רגישות לקרינה
לצערי פרופ' פרידמן ממשיך להצהיר הצהרות לא מבוססות ולא נכונות. 
מפריע לי שדעתו מגיעה לאנשים ואפשר שמטעה אותם.
פרופ' פרידמן מזכיר מחקרים שגויים על רגישות לקרינה ומציג אותם כאילו היו אמת. מחקרים שבהם רגישים לקרינה לא הצליחו לנחש האם יש קרינה או לא, נמצאו כשגויים לאחר שהתברר שחשפו את הנבדקים לקרינה מסוגים שונים גם כאשר לא הייתה אמורה להיות חשיפה ואז כאשר הנבדקים דיווחו על הימצאות קרינה, החוקרים פרשו זו כטעות של הנבדקים כאשר הטעות הייתה של החוקרים (שהיו חסרים בידע באלקטרוניקה וקרינה). 
מחקרים שמבוצעים נכון ואשר מודדים מדדים פיזיולוגים על גופם של הרגישים מוכיחים קיום רגישות לקרינה ומוכיחים השפעות פיזיולוגיות על הרגישים.

השפעות ביולוגיות של קרינה בלתי מייננת
לגבי השפעות ביולוגיות ואפילו מנגנוני נזק של קרינה לא מייננת יש מחקרים רבים שמראים זאת. מוזר הפרופ' לא מכיר אותם וטוען שאין אף לא מחקר אחד. השפעות אלו הן שבירת מחסום דם מוח (סלפורד 2003), שברים ופגיעה בDNA שלא על ידי ינון או חימום (לאי 1996), יצירת רדיקאלים חופשיים (יוסי פירדמן 2007), השפעה על פעילות המוח (וולקוב 2011) ועוד.
חלקם מובאים בדף באתרי - http://www.norad4u.co.il/knowledge-h/studies-h
וכאן - http://www.norad4u.co.il/knowledge-h/emf-studies-list

"לא מיינן לא מסכן" = נאבייות מטעה
הגישה שבה מחזיק 
פרופ' פרידמן כי אם הקרינה לא מייננת ולא מחממת אז היא לא מסוכנת (שנראה שפרופ' איתן פרידמן מאמין ומקדם אותה), היא נאיבית בכל הקשור לסיכון בחשיפה לקרינה.

היום אנחנו יודעים שהסברה כי קרינת מיקרו-רדיו אינה מסרטנת היא שגויה. זאת משום שיש היום כבר מחקרים שמראים על קשר נסיבתי בין שימוש בסלולרי (הפולט הן קרינת רדיו ובמקרים מסוימים הן קרינה בתדרים נמוכים מאוד) לסרטן (אינטרפון 2011, ומחקריו של הרדל) ועל סמך מחקרים אלו הוכרזה קרינת רדיו כמסרטן אפשרי בבני אדם (IARC 2011).

מעבר לכך הנאיביות עומדת בניגוד למחקרים שמראים על השפעות ונזקים של קרינת רדיו-מיקרוגל ברמות נמוכות מאוד שלא גרמו לחימום ולא לינון.

הגיע הזמן להתעורר
לדעתי היום יש מספיק עדויות מדעיות כדי להבין כי הקרינה הבלתי מייננת אינה בלתי מסוכנת ולהתחיל לצמצם את הפריסה והשימוש בציוד אלחוטי וסלולרי.

מה גם שיש כבר נפגעים בשטח. אותם רגישים לקרינה שאני נמנה עליהם. אבל במקום להבין שהקרינה מסוכנת מנסים לטשטש את העדיות ולהדיר את הנפגעים מהשיח הציבורי.
בקצב הזה רוב האוכלוסיה תהיה רגישה לקרינה הרבה לפני שהיהי קונסנזוס מדעי כי הקרינה מסוכנת.

אם אתם מרגישים כאבים ומיחושים לאחר שימוש בסלולרי ובאלחוטי, חום בפנים, נימול בידיים בעת שימוש בציוד סלולרי או אלחוטי, אפשרי שאתם רגישים לקרינה. מידע נוסף באתרי - http://www.norad4u.co.il/ehs-h

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה