יום שישי, 18 בנובמבר 2016

לפעמים הראוטרים בגנים משדרים ומקרינים

כתבה שהתפרסמה היום בעיתון צומת השרון-הרצליה (כתב אמיר ארבל) מביאה בקצרה את מה שיכול להיות שקורה גם בגן של הילדים שלכם.
להלן הפוסט כפי שפורסם בפיסבוק של ועד הגנים הרצליה:
אני ואישתי הורים לבת, בת 4 וחצי, שנכנסה השנה לגן  בנווה עמל. 
מבנה הגן מעולה והגננת עושה רושם מצוין. בביקור הראשון שלי בגן (בתחילת שנת הלימודים) שמתי לב שיש חדר מחשב צדדי. בחדר זיהיתי ראוטר אלחוטי פעיל, בו הרכיב האלחוטי משדר.
אני רגיש לקרינה ופעיל בתחום הקרינה והמודעות לנזקיה בארץ ובעולם ומפעיל את האתר "ללא קרינה בשבילך". מאחר שאני רגיש לקרינה אני מסתובב לעתים קרובות עם מד קרינה ביתי ולכן היה ביכולתי למדוד את הקרינה מהראוטר ולוודא שהוא משדר.
יש לציין כי לפי חוזר מנכ"ל 2013 השימוש ברשת אלחוטית בגני ילדים אסור לחלוטין. כמו כן, החדר מסודר בצורה כזו שכל ציוד המחשב קרוב מאוד לילדים ולמפעיל - פחות מחצי מטר - "ממש על הראש" שלהם כאשר הם יושבים שם, כולל הראוטר האלחוטי.
הסברתי לגננת כי הראוטר משדר וזאת בניגוד לחוזר מנכ"ל וגם את נושא המיקום של חלקי המחשב. ניסיתי לכבות את פונקציית האלחוט בראוטר, אבל אחרי כדקה אופציית האלחוט בראוטר חזרה לעבוד. ניסיתי שוב וזה חזר על עצמו. אני מנחש שזו מערכת מנוהלת מרחוק ותוכנה\סקריפט או אדם מדליקים את האלחוטי בראוטר מרחוק גם אחרי שמכבים אותו ידנית.
ביום למחרת בדקתי שוב והפונקציה האלחוטית בראוטר לא פעלה. כך גם ביומיים הבאים. אפשרי שמישהו במחלקת החינוך בעירייה ראה את הכיבוי מרחוק ולאחר מכן הבין שהאלחוטי עובד בניגוד לנהלים וכיבה אותו.
מאז אני משתדל לשים לב לנושא ולעקב אחר פעולת הראוטר.
לפני כמה ימים שמתי לב כי הפונקציה האלחוטית שוב פעולת. לחצתי על כפתור הכיבוי\ההדלקה והשידור פסק.
פניתי השבוע לעירייה בנושא וקיבלתי תשובה ראשונית שהנושא מועבר לטיפול. ברצוני להבין מהעירייה מה מדיניות השימוש ברשת אלחוטית בגנים ומי מגדיר איך מסודרת העמדה.
החשש שלי שגם בגנים נוספים המצב דומה, הן מבחינת השידור האלחוטי מהראוטר שמופעל מידי פעם בגלל סיבה כזו או אחרת, והן מבחינת סידור עמדת המחשב.
ברצוני לציין כי ברגע שהאלחוטי בראוטר מכובה עדיין אפשר לעשות כל שימוש בעמדת המחשב, וכי מבחינת סידור העמדה די להרחיק את הציוד כחצי מטר נוסף מהמשתמשים ואז אין בעיה של קרינה בתדר נמוך בכלל.
בנוסף ברצוני לציין כי בלי להיכנס לנושא המסוכנות של קרינת הרדיו (קרינת השידור הנפלטת מראוטרים אלחוטיים, ציוד אלחוטי וסלולרי, מסוכנות שתתברר באופן מוחלט בשנים הבאות ואשר אני בדעה שהיא קיימת וכי החשיפה לקרינה זו אינה בריאה) השימוש ברשת אלחוטית בגני ילדים נאסר במסגרת חוזר מנכ"ל כחלק מהאיזונים שנקבעו בוועדה מיוחדת בנושא. בעוד אני לא מסכים עם החלטתה של הוועדה לאפשר שימוש ופריסה של רשתות ומחשבים אלחוטיים בבתי הספר, אני מברך על כך שלפחות בגני ילדים הדבר אסור על פי החלטתה ועל פי החוזר מנכ"ל משרד החינוך.
בברכה.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה