יום ראשון, 31 בינואר 2016

דניאל שוורצברג מתארח ומודד קרינה אצל פאולינה וליאון

דניאל שוורצברג מתארח ומודד קרינה אצל פאולינה וליאון.
הוידאו בקישור - https://www.facebook.com/Shared.Account.Keshet/videos/vb.341132502739351/451709038348363/?type=2&theater&notif_t=like

הערותי לגבי הבדיקות שבוצעו והעיצות שנתנו:
1. הקרינה מתחנת הבסיס של הטלפון האלחוטי (מה שרוב האנשים קוראים לו המטען)היא קבועה, 24 שעות ביממה. גם הקרינה מהאלחוטי עצמו (זה ששמים בצמוד לאוזן ומדברים באמצעותו) היא גבוהה יחסית אבל מתקיימת רק כאשר מדברים.
2. התקן וההמלצות לחשיפה לקרינת רדיו-מיקרוגל בארץ מבוססות על אפקט חום בלבד ואינם לוקחים בחשבון שום אפקט ביולוגי או ארוך טווח. כאשר משווים תוצאות מדידה לתקן יש לקחת זאת בחשבון. אני ממליץ להחשף כמה שפחות, ובעיקרון לשמור על חשיפה נמוכה פי 10000 (ולפעמים יותר) מהתקן הלא מגן.
3. מציע לכל מי שמודע לנושא הקרינה ולסכנות לשמור על מרחקי בטחון של בין חצי מטר לשני מטרים מציוד חשמל ולהוציא כל ציוד אלחוטי או סלולרי מהבית (יש תחליפים חוטיים). מי שתוהה לי אין מיקרוגל או כל ציוד אלחוטי או סלולרי בבית
4. תנור מיקרוגל בזמן חימום פולט קרינה רדיו-מיקרוגל ברמות שלדעתי הן גבוהות ולכן (המלצות מהדחופות ביותר לפחות) א. אין להסתכל דרך הדלת בזמן חימום, ב. כדאי לשמור על מרחק ביטחון מינימאלי של שני מטרים, ג. אם אפשר לצאת מהחדר בזמן חימום או לשים את המיקרוגל בנישה בארון ולמגן את הנישה ואת הקלפה (לסגור את הקלפה בעת חימום). מי שתוהה כאמור לי אין מיקרוגל או כל ציוד אלחוטי או סלולרי בבית.
5. שדה מגנטי ממטען של סלולרי יש במרחק של כ 50 ס"מ מהמטען. בנוסף הסלולרי החכם משדר גם כאשר לא מדברים בו (בהתאם לדגם, למערכת ההפעלה, לשימוש באפליקציות ותעבורה) גם במשך שעות הלילה. השידור הזה הוא קרינת רדיו שהיא לא מבוטלת. כאשר לסלולרי יש הספקת מתח סדירה, אפשרי שמערכת ההפעלה תאפשר שידור חזק יותר (שוב בהתאם לפרמטרים מרובים). לכן מי שחשוב לו לצמצם חשיפה עדיף שלא יטעין את הסלולרי ליד המיטה ולא ישים את הסלולרי ליד המיטה. בכלל עקב השידור התדיר מסלולריים חכמים רצוי לא לשים אותם על הגוף או בצמוד לו. ממליץ לכבות תקשורת נתונים , לכבות WIFI ובלוטות' רוב הזמן ולהדליק כאשר חייבים.
6. לגבי ביבי מוניטור אלחוטי, אני לא רואה שום הגיון בלהקרין את התינוק שלך 24 שעות ביממה ממרחק של פחות ממטר.

בנוסף מי שכבר מרגיש את החשיפה לקרינה בצורה של נימולים או כאבי ראש לאחר או בזמן חשיפה, כדאי מאוד שיצמצם חשיפה באופן מיידי כדי למנוע החמרה של המצב לרגישות לקרינה קבוע ומגבילה.
הבוקר התעסקנו בנושא החשוב סכנות הקרינה בתוך הבית שלנו.
Posted by ‎פאולה וליאון‎ on Thursday, January 28, 2016אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה